Košík(0)

Gabrielle Bernátová

manželka, mama, spisovateľka

spisovateľka pochádzajúca z Trnavy (Slovensko), s triezvym pohľadom na svet sa necharakterizuje klasickými ženskými románmi, aj keď svoju tvorbu zasvätila práve ženskému publiku. Nevenuje sa presladenej literatúre, z jej kníh cítiť prvky drsných praktík podsvetia a problémy rodinných klanov. Čitatelia si prídu na svoje aj špecifickým podaním ľúbostných scénok, ktoré dej okorenia svojou živočíšnou vášňou. V jej diele Nevyspytateľná mrcha a v pokračovaní s názvom Nezastaviteľná mrcha, približuje ľuďom potrebu rodiny a jej ochranu. Poukazuje na to, že nie len pokrvná rodina nám je rodinou. Preto sa stotožňuje s citátom, ktorý sa objavil v Nezastaviteľnej mrche:

„Rodina je pocit príslušnosti bez akéhokoľvek nároku na honorár.“

Po jej knihách siahajú čoraz častejšie aj čitatelia, ktorí si cenia spisovateľkin dar podať zápletku tak, aby nenudila a mala dynamický spád.

Gabrielle Bernátová sa rozhodne netituluje ako preromantizovaný typ spisovateľky.

Písanie

Písať som začala ako stredoškoláčka, mala som osemnásť rokov, prerušila som školu a potrebovala som nahromadené emócie nejakým spôsobom dostať zo seba von. Priateľky mi vtedy nič nehovorili, takže som si našla ventil v podobe písania. Moje prvé pokusy mám napísané na papieri.

Čítanie

Boli časy, kedy som prečítala aj 300 kníh ročne. Dnes je to omnoho menej, nakoľko mi čas nedovoľuje prečítať viac ako dve knihy mesačne. Avšak, každá kniha ma vždy niečo naučí.

Komunikácia

Snažím sa komunikovať s každým, kto mi napíše, niekedy sa stane, že jednoducho nemám čas odpísať a potom aj zabudnem, ale pre takéto prípady mám okrem FB stránky vytvorený aj profil.
Gabrielle Bernátová

Jedinou úlohou osudu je, aby sa naplinil.

Monika Wurm