Košík(0)

Ako píšem

Moje diela sú iné. Iné v tom, že sa nehrám so slovíčkami, pomenúvam veci správnymi menami a nebojím sa v knihách použiť vulgarizmy. Knihy, ktoré píšem sú väčšinou z mafiánskeho prostredia. Ak si však myslíte, že tam ide hlavne o strieľanie, vraždy, vydieranie..., tak ste na omyle. Áno opisujem tam aj tvrdé praktiky podsvetia, ale v mojich knihách kladiem hlavne dôraz na tú rodinnú stránku veci. Rozoberám v nich vzťahy, dôvody konania postáv, ktoré sú niekedy dosť chaotické. Preto to ako píšem je v samej podstate mojou značkou.

Gabrielle Bernátová
  • Stôl

    V zásade píšem vždy a za každých okolností za stolom a na PC, už som to skúšala aj v mobile, či na tablete, ale to bola čistá smrť.

  • Kedy píšem?

    Najlepšie sa mi píše v noci, to je čas, kedy mám najviac pokoja a môžem sa plne sústrediť na písanie.

  • Inšpirácia

    Inšpiráciu nachádzam v bežnom živote, v ľuďoch a situáciách, ktorých som svedkom. Nie vždy je všetko dokonalé a tak to má byť. Práve v tých nedokonalostiach sa dokonalosť skrýva.

Moje pracovné pomôcky

najdôležitejšie nástroje pri písaní

Známkou odvahy v dnešnom konformnom svete je schopnosť stáť si za svojím presvedčením - nie tvrdohlavo či vzdorovito (toto je znakom obranného postavenia, nie odvahy), ani v geste odplaty, ale jednoducho preto, že práve toto je vaša viera.

Rollo May

Hlavné pracovné zásady

Najdôležitejšie kroky, ktoré treba dodržiavať

Veľa písať

Čím viac človek píše, tým viac skúseností získa. To nie je motto, to je pravda. Každý kto má tendenciu a chuť písať, si musí uvedomiť, že bez neustáleho písania a zbierania skúseností z vlastných chýb to nepôjde.

Brutálne veľa čítania

Nerobím si srandu. Z čítania a poznávania práce iných autorov taktiež získavame skúsenosti. I keď teraz na to nemám toľko času, vždy sa nájde niečo, prečo čítať musím. Inak by som nenapredovala.

Triedenie nápadov

V hlave sa toho človeku vyrojí veľa, otázkou však zostáva, čo z toho všetkého je aj súce do knihy. Preto si treba vždy myšlienky utriediť a častokrát aj popremýšľať, čo z toho vhodné je a čo nie je.
close

Prihláste sa k odberu noviniek

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov