Dedička/HEIRESS

Dedička -Gabrielle BernátováDedička -Gabrielle Bernátová

Vera, student of Mass Media Communication, lived in orphanage since she was born. She finds dangerous but well-paid job. Writes articles about redoubtable boss of underworld. After short period of time he catches her and they spend night full of passion together. Surprised by her reaction on his fyzical attacks and death threats, she gives up on her job as photojournalist. This starts a cycle of events which are going to change their lives. Both are faced with decision which branches off their ideas of normal life.

 

Vera, študentka masmediálnej komunikácie, žila od svojho narodenia v detskom domove. Po sérii nešťastných udalostí si nájde nebezpečnú, no dobre platenú prácu.

Pod pseudonymom píše články o obávanom bossovi podsvetia. Informácie o ňom dostáva z prvej ruky. Po krátkom čase sa chytí do jeho pasce  a chtiac-nechtiac s ním prežije noc plnú vášne.

Prekvapená svojou reakciou na jeho telesné útoky a pod hrozbou smrti sa vzdáva práce fotoreportérky.

Predsa len musí predísť odhaleniu svojej skutočnej identity. Nanešťastie sa po noci s Petrom Vaculíkom stáva objektom jeho sexuálnych chúťok a navyše je donútená prijať jeho ochranu. Tým sa začína kolobeh udalostí, ktoré obom zmenia život. Náhle zisťujú, že musia začať spolupracovať, čo vyústi do rozhodnutia, ktoré odbočuje od ich predstavy normálneho života.

 

Úryvok:

„Už ste dodebatovali? Lebo musíme vyriešiť, čo s ňou!“ Peter pozrie na Vlada.

„Posadíme ju do lietadla a hotovo!“

„Zabudni! Staré časy sú už za nami. Takže mi láskavo poviete, o čo tu ide a prečo sa Vaculík ide ženiť s malou Romanovou. Sa to tu párikuje,“ doberá si ich.

„Do toho ťa nič! Zmizneš odtiaľto skôr, než Fredo zistí, že si sa so mnou stretla a nezbavila sa ma. Inak odstráni on teba a fakt mi stačí, že musím dozerať na to šteňa, ktoré si na krk zavesil Peťo.“

„Takže je pravda, že si sa do nej buchol?“ nakloní sa k Petrovi a vyškiera sa na všetky svetové strany.

„Opatrne, inak ťa posadím do toho lietadla. Sú okolnosti, ktoré nás k tomu donútili,“ objasňuje situáciu.

„Hm, zaujímavé, chcem sa s ňou zoznámiť, musí to byť poriadna pijavica, keď ťa do toho dotlačila,“ hodí sa späť na sedadlo.

„Čo teraz?“ Vlado sa díva na Petra.

„To musíme premyslieť, ona sa tam nemôže vrátiť,“ Peter sa opiera o volant, má červenú.

„Chlapci, upokojíme sa. Viem sa o seba postarať, Fredo ma teda nezaskočí, určite nepôjdem po niekom, ako je Luka. Ale môžem to využiť vo váš prospech, keď už som sa sem dotrepala. Čím viac toho budeme vedieť, tým skôr sa toho bastarda zbavíme. Uvedomujete si, že Habala toho musí vedieť viac, než si myslíte? Dal si ma zavolať, a nech dedukujem ako dedukujem, jediné, čo mi napadá je, že má aký-taký šajn o mojej a Vladovej minulosti,“ zahryzne si do palca a rozmýšľa.

„To mi dopálilo hneď, ako som prekonal infarkt,“ odpovie Vlado odmerane.

„Tak ťa odvezieme do nemocnice, sestrička sa poteší. Zmenil si vkus na ženy, teda aspoň podľa toho, čo som videla, bola celkom chutná, taká princeznička,“ doberá si ho.

„Radšej si začni dávať pozor na hubu, inak sa ťa zbavím ja. A to sa ti nebude páčiť,“ obzrie sa za ňou.

„Teraz sa mám posrať? Sa spamätaj! Už nie som tá… veď ty vieš čo,“ hovorí rovnako odporne ako on. Peter zaparkuje vo firemnej garáži.

„Ja sa ti ozvem,“ Kira vybehne z auta a zmizne v tme.

„Trochu sa zmenila,“ vysmieva sa mu Peter.

„Ma neser ešte aj ty, dobre? Chápeš, o čo tu ide? On na mňa poslal Kiru! Chápeš? K.I.R.U.! Kde máš tú tvoju snúbenicu?“ vracia mu úder.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *