Košík(0)

„Deti sú ruky, ktorými sa držíme neba.“ Henry Ward Beecher

Alex Brdársky je krásny malý chlapec, ktorý však nemal v živote toľko šťastia ako veľa našich detí. Alex je hravý chlapček plný očakávaní a snahy, byť zdravý. Čo mu v tom bráni? Jeho choroba. Trpí spinálnou svalovou atrofiou. Určite ste už tento príbeh zachytili, pri Riškovi Balintovi. Tomu sa podarilo vyzbierať 2,5 mil. €. A už teraz sa po podaní lieku Zolgensma ukazujú prvé pokroky. Tieto pokroky chce urobiť aj Alex, Alexej a aj Amélia. Bohužiaľ je tu korona vírus a Alexovi museli zrušiť všetky benefičné koncerty, akcie a podporné podujatia.

„Deti sú ruky, ktorými sa držíme neba.“

(Henry Ward Beecher)

Ľudia akoby zabudli. Čakáme na čo? Že v situácii, kedy Slovenskom zúri korona vírus, príde Boris Kollár a postará sa? Alebo sa poisťovňa nebude vykrúcať? Áno, poisťovňa Dôvera sa už VYKRÚCA. Alex nemá čas čakať, kým sa NIEKTO MOŽNO NIEKEDY ROZHODNE, či liek preplatia alebo nie. Usmievavý malý chlapec má len 70 dní na to, aby sme mu dozbierali 1 mil. €.

Uvedomujem si, že situácia na Slovensku je vážna. Veľa z nás sa bojí o prácu o živobytie, ale napriek tomu si dovoľujem vás všetkých dobrých ľudí POPROSIŤ aspoň o jedno euro pre chlapčeka, ktorý si zaslúži žiť. Alex nerozumie tomu, prečo by nemohol liečik dostať. Jeho mama je úžasná žena, ktorá sa bojí o život svojho syna. Všetci nasľubovali všetko a keď prichádza čo k čomu, tak dvíhajú ruky od stola. To nie je fér. Je to veľmi smutná a nešťastná situácia. Pre Riška sa nám podarilo vyzbierať peniaze behom mesiaca, u Alexa sa nám to nedarí ani po dvoch mesiacoch. Budeme ten úžasný národ, ktorý sa napriek ťažkej situácii (ktorá u nás vládne) ukáže svetu, že nám záleží na každom jednom občanovi? Že nie sme len národ, ktorý sa prizerá, ale ktorý aktívne pomáha?
Alex nás naozaj potrebuje. Prečo? Lebo poisťovňa Dôvera sa vykrúca, len aby nemusela byť liečba preplatená. Vraj ak liek bude podaný na Slovensku, tak to preplatia. Áno, aj sa ťukám na čelo. V Budapešti sú školení lekári, ktorí presne vedia ako podať liek Zolgensma. Boli sa školiť v USA. Samozrejme, že na Slovensku, kde lekárom poistka takéto niečo nepokryje, to nikto nebude chcieť podať. A to poisťovni vyhovuje.
Ale Alex nemá čas, kým bude liek kategorizovaný, kým sa slovenskí lekári zaškolia, kým sa nejaká nemocnica podujme na podanie lieku. On potrebuje pomoc teraz.
BUĎME TÍ, KTORÍM ZÁLEŽÍ NA OSTATNÝCH A NEZATVÁRAJME PRED ALEXKOVOU SITUÁCIOU OČI.
STAČÍ MÁLO A Alex môže žiť.

www.alexsmabojovnik.sk

Transparentný účet vo Fio banke:
SK18 8330 00000021 0168 4316
BIC/SWIFT:FIOZSKBAXXX
Názov účtu: Alexsma

Stav na účte:
https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2101684316

ĽudiaĽuďom: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/7148

Zbierka v zahraničí
https://www.gofundme.com/f/alex-with-sma-needs-the-world-mo

close

Prihláste sa k odberu noviniek

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Pridať komentár

Prihlás sa na odber

Produkty