Košík(0)

Deti vždy bojujú aj za nás dospelých

Áno, je to tak. Deti sú občas pre nás dospelých veľké sústo. Sú prostoreké, neviazané, často neposedné a hlavne pravdovravné.

A choré deti a deti s hendikepom nás učia, že vždy je za čo bojovať. Za čo teraz bojujem ja a veľa ľudí z vás? No predsa za malého neposedného Tea, ktorý má všetko, len nie zdravé nožičky. Keď som prvýkrát čítala jeho príbeh, povedala som si, že veď taká suma sa musí vyzbierať za chvíľu. Ale…

Nie, nie je to výčitka. Každý pomáha ako môže. Jedni zdieľajú, druhí prispejú, tretí komentujú a štvrtí pomáhajú, ako to len ide.

Hovorí sa, že peniaze nie sú všetko, ale bez nich si (v istých prípadoch) zdravie nekúpite. A Teo je práve tento prípad. S rodičmi žije vo Francúzsku, no je z polovice Slovák a z polovice Poliak. Šikovný to chlapec 😀 , no občas to až taká výhra nie je (ako bolo spomenuté v niektorých komentároch).

Teo sa narodil s vadou nožičiek. Nevyvinuli sa mu píšťalové kosti (to sú tie hrubé hlavné kosti, od chodila po koleno, ktoré nám dovoľujú stáť). Keďže v Európe sa nenašiel lekár, ktorý by bol schopný Teovi pomôcť, rodičia sa rozhodli pátrať a amputáciu nožičiek prijať ako poslednú možnosť. A rozhodli sa dobre. Našiel sa lekár, z Floridy, ktorý dokáže Teovi nožičky operovať. Urobil to už viackrát a tie deti chodia, behajú, bicyklujú a sú to prakticky zdravé deti plné života a elánu.

Teo potrebuje 3 operácie, ktoré stoja 365.000€, čo v porovnaní s deťmi SMA nie je veľká suma. Avšak, všetkých nás zasiahla KORONA, niektorých viac, niektorých menej. Čo nám však nebránilo v tom, pomôcť Teovi a ukázať mu silu nášho malého Slovenska. Teovi sa do teraz vyzbieralo 265.000€, čo je krásna suma. Takže nám zostáva vyzbierať už len 100.000€, čo zas nie je taká horibilná suma. Ak by sme teraz každý poslali aspoň po 2€, verím tomu, že mu dokážeme dozbierať zvyšok.

Teo je typický FIGHTER, usmievajúci sa na nás, na svet a na všetko okolo. S pohľadom vyjadrujúcim nadšenie nad každým novým pohybom. Chlapec, ktorý svojou bojovnosťou učí nás dospelých, že nikdy nič nie je stratené, ak veríte, že aj váš úsmev dokáže v pravej chvíli pomôcť niekomu, kto to v skutočnosti potrebuje.

S veľkou úctou chcem poďakovať každému, kto sa hoc akým spôsobom pričinil k tomu, že sme už len krôčik od toho, aby sme dopriali Teovi skvelú a nádhernú budúcnosť a on sa mohol postaviť na VLASTNÉ NOHY. Zároveň chcem požiadať, aby ste s nami bojovali ďalej a dokončili s nami a v prvom rade s Teom jeho cestu k zdravým nožičkám. Verte, že z neho vyrastie skvelý muž a poviete si, že to stálo za to.

Kde môžete prispieť na Teovu operáciu:

👉 Transparentný účet:

Číslo transparentného účtu:
2901803360/8330
IBAN: SK8383300000002901803360
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
https://ib.fio.sk/ib/transparent?a=2901803360

👉 Ľudia ľuďom:
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/6933

👉 Pay pal:  https://www.teowinnicki.sk/

👉 Gofundme: https://www.gofundme.com/f/help-teo-to-walk

👉 Eshop: https://www.spolutodokazeme-eshop.sk/

👉Dražobná skupina:  https://www.facebook.com/groups/3478557012215166/

👉 Facebook zbierka: https://www.facebook.com/donate/251075239468870/

Stále máte aj možnosť zakúpenia si mojich kníh Dedička a Šťastie prichádza v intervaloch, kde celý výťažok z predaja (okrem poštovného) pôjde priamo Teovi na účet.

close

Prihláste sa k odberu noviniek

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Pridať komentár

Prihlás sa na odber

Produkty