Emo&Viktória – Prológ

Ukážka z knihy Emo&Viktória

Anotácia:

Emo&Viktória, ich príbeh vám je známy z celej série o Soranovcoch. Začalo to v knihe Nevyspytateľná mrcha a pokračoval aj v ostatných dielach. Nakoľko bol po ich živote veľký dopyt, je samozrejmé, že som vám toto želanie chcela splniť.

Emo&Viktória zažívajú po udalostiach s Modrokabátnikom a Sosim veľmi náročné obdobie. Obaja sa musia dať fyzicky a hlavne psychicky do poriadku. Začína september. Viktor Sekera je mŕtvy a Oliver Herban zakázal akýkoľvek styk s Viktorovu manželkou Sarah (Šťastie prichádza v intervaloch).

Viktória nastupuje do maturitného ročníka a jej spolužiakom sa stáva Alex Soran, syn Adama Kellera a Andrei Soranovej. Samozrejme Emo zoznámi priateľku aj s Eliškou Kellerovou, z oboch sa stávajú blízke priateľky.

Emo má však hlbokú ranu v srdci, ktorú stále v sebe nespracoval. Jeho vzťah s matkou je narušený a nie je vyrovnaný s faktom, že práve on mohol zachrániť otca. Tento pocit v ňom prevláda už dlho. Našťastie má pri sebe Viktóriu, ktorá pri ňom stojí, nech sa deje čokoľvek. Aj keď po ňom ide samotný Hlavička, či to bol Minister? Emo si, po nátlaku manželov Soranovcov, musel zmeniť priezvisko na Soran. Po zmene priezviska sa dostáva do situácie, kedy mu začnú udalosti z Leinej minulosti dávať zmysel. Zostáva zaskočený faktami a tým, čo všetko musela Lea obetovať.

Prológ

Sedí pred barákom na schodoch a čaká na kamoša. Pomädlí si ruky a už sa teší, ako si užije piatkový večer. Dnes dá dole Veronu, predsa mu prisahala, že na narodky mu dá, sú spolu vyše roka. Niežeby čakal len na to, kedy sa mu oddá, ako to sama hovorí. Nemusí vedieť, že okrem nej spal s každou, ktorá mu urobila priestor pre vstup. Pousmeje sa nad vlastnými myšlienkami.

            „Chystáš sa na Vevu?“ zrazu sa pred osemnásťročným Emom objaví jeho kamoš. Majú rozrobenú nejakú prácičku. Samozrejme, že matka s fotrom o tom nevedia. Asi by ho zahlušili, keby vedeli, že sa z ich syna stal prakticky kriminálnik a hacker v jednom. Akurát sa mu tento týždeň podarilo previesť prašule, ku ktorým sa kamoško nevedel dostať.

            „Tomáško, dneska mi to dievčatko dá, aj keby nechcela a potom to ukončím, lebo má blbé reči o tom, aký sme šťastný a zamilovaný pár. Ujebával som sa, keď to hovorila Luce a deň pred tým som ju pretiahol.“ Zasmeje sa a prehrabne si blonďavé číro.

            „Ty si kokot, keď ti na to dôjdu jej fotrovci, zabijú ťa. Odblaníš ich pobožnú dcérku,“ doberá si ho Tomáš. Obaja vedia, že Verona až taká pobožná nie je, ako si jej rodičia myslia.

            „Uvidíme,“ žmurkne na kamaráta a spolu s ním sa vyberá do klubu. Celou cestou má blbý dojem, že ich niekto sleduje. Nevie sa toho zbaviť, ani keď vstúpi dnu.

Len čo sa objaví pri skupinke mladých slečien, je obdarený ich bažiacimi úsmevmi. Spal s každou, okrem Verony, no to tiež dnes skončí, ale nemôže poprieť, že Sofia vyzerá v tej obtiahnutej minisukni poriadne rajcovne. Uznanlivo na ňu pískne a pleskne ju po zadku. Nakloní sa k nej a pošepne jej do ucha. „Zajtra si moja, kráska.“ Všimne si tancujúcu Veronu a pribehne k nej. Okamžite sa jej prilepí na ústa, no ona sa začne odťahovať.

            „Čo je?“ zamračí sa na ňu.

            „Mali by sme sa krotiť, je tu dnes brácho, viem, že som ti sľúbila…“

            „Ani to nevyslovuj, dokedy mám čakať, si sa skokotila? Neboj sa, pekne sa o teba postarám…“ pritiahne si ju znova k sebe a ona sa už neodťahuje. Priam sa mu zavesí na krk, no v tom momente je Emo stiahnutý k zemi jej bratom.

            „Ty sa drž od mojej sestry na kilometre!“ vystríha ho o štyri roky starší chalan, ktorý práve prišiel po niekoľkých mesiacoch domov.

            „Ti jebe, neeee! Je to moja frajerka, čo sa ty do nás staráš!“ Emo v sekunde stojí na nohách a zaženie sa na chalana, ktorý ho raz dva zloží na lopatky.

            „Nebudem sa opakovať, spakuj sa a drž sa od mojej sestry čo najďalej!“ výstražný tón Veroninho brata Ema mierne vystraší. Že by to bol on, kto ho sledoval?

            „Kubo, nechaj ho tak, veď… nič sme spolu nemali, maximálne sme sa bozkávali. Preboha, pusti ho, chodíme spolu vyše roka…“ začne nariekať Verona.

            „Chodíš s hajzlíkom, čo preťahuje všetky tvoje kamošky? Ty si kompletná?!“ zhúkne Kubo a púšťa Ema.

            „No nič, vy dvaja si to tu vyriešte a ja si idem po svojom, už aj tak je po zábave,“ Emo si pomasíruje krk a mizne skôr, akoby sa s ním mal fakt pobiť.

Prešla ho chuť aj na sex. Pobúcha Tomáša po pleci a ukáže mu znak úniku. Bez slova vychádza z diskotéky a smeruje si to do najbližšieho parku. Potrebuje sa prejsť. Stále v ňom prevláda nejaký zlý pocit a má tušenie, že to súvisí s tým prevodom prachov. Bohvie komu tie prachy čórkli. Niežeby z toho nič nemal. Sám došiel k slušnému balíku, aspoň mohol matke kúpiť auto. Ona sa už dávno nepýta odkiaľ má peniaze a foter nerieši nič. Od rozvodu všetko medzi nimi nejako ochladlo. Niekedy by chcel skoncovať s týmto životom u matky a zmiznúť. Ale dá sa to? Alena by umrela bez svojho veľkého brata. Musí jej byť za pätami, aby jej nikto neublížil.

            „Tak ty si mal potrebu pohrať sa a šlohnúť šéfovi prašule?“

Emo pri nebezpečnom tóne chlapa, ktorý začal na neho hovoriť spoza chrbta zastane. Opatrne sa otočí a pred sebou uvidí partiu nabúchaných mužov, ktorí nevyzerajú zrovna priateľsky. Preglgne.

            „Nemám šajn, o čom točíš, ale dobrý pokus,“ chce sa dať pre istotu na odchod, ale nestíha. Zrazu sa nachádza na zemi a snaží sa ako tak rukami ochrániť minimálne hlavu, no ani to sa mu nedarí. Cíti tvrdé rany po celom tele. Chlapi ho dvíhajú na nohy. Z úst mu tečie krv, ledva dýcha, kanadami mu asi zlomili rebrá. Niekoľkými ranami je zasiahnutý priamo do tváre a hlavy, o pár chvíľ už ani nevníma, čo s ním robia. Posledné čo počuje, ako niekto na chlapov mieri zbraňou a oni sa vzďaľujú. Zrazu sa pri ňom ocitá jeho bratranec Peter aj s nejakým kamošom. Posledné slová, ktoré zachytáva, sú „k Soranovcom.“

Preberá sa a zisťuje, že nie je doma. Leží v izbe, v ktorej sa nachádza Peťo a nejaký chlap.

            „Princátko sa zobudilo?“ bratranec si neodpustí arogantný tón. „Si kokot? Hlavičkovi sa nabúrať do účtu?“

Emo chce niečo povedať, ale nedokáže otvoriť ústa. Nedokáže sa ani hýbať, má problém dvihnúť čo i len prst na ruke. Zrazu sa v miestnosti objaví malé blonďavé decko. Taká copaňa.

            „Luci, teraz nie!“ osloví dievča druhý chlap v izbe.

            „Juro, ale Lea vás volá na obed,“  poznamená drzo dievča a s nadšením sa usmeje na opuchnutého a zbitého chalana na posteli.

            „Zavolaj Leu sem, musia si s ním s Levom pokecať,“ rozkáže Juro a Emo sa na neho zamračí.

O pár sekúnd sa rozdrapia dvere a v nich stojí mladá hnedovlasá kráska a vedľa nej sa automaticky postaví holohlavý chlap.

            „Emo, toto sú Lea a Lev Soranovci. Čo to o nich vieš, takže ti nemusím nič vysvetľovať. Lea, Lev, zoznámte sa s mojim bratrancom Emom Gerhartom, myslím, že sa vám hodí, a on teraz potrebuje Soranovský klan,“ predstaví ich Peter a pozrie na Jura. „Ja idem, musím to dať dokopy s jeho matkou a sestrou. Postarajte sa o neho, nie je to zlý chalan, len ho držte od tej vašej mladej, pre istotu.“

Juro si podá s Peťom ruky a spoločne odchádzajú z izby. Len čo zavrú dvere, Lev zaborí do Ema pohľad.

            „Máš šťastie, že tam Peťo s Jurom došli, inak by si bol pod zemou,. Čo ti to napadlo okradnúť Hlavičku? Jáááj, chlapček nevedel, že to nebol Hlavička, ale Minister, však? To si naozaj tak na hlavu padnutý?“ Podá manželke stoličku, aby si mohla sadnúť. Medzi ňou a Emom je len štvorročný rozdiel, ale obaja sú diametrálne odlišní.

Chalan chce niečo povedať, ale Lea ho zastavuje. „Nič nehovor, si totálne dobitý a spuchnutý. Karin sa príde na teba pozrieť. Je to moja priateľka, chodí na lekársku fakultu. Ošetrila ti rany, ale teraz sa musíš dať dokopy. Zobrali sme ťa do nemocnice, aby ti urobili vyšetrenia, zle sa ti dýcha, máš zlomené rebrá a veľa iného. S Ministrom to urovnáme my, len sa už o nič nepokúšaj a ver nám. Nikto z nás ti neublíži, najprv sa zotavíš a potom uvidíme, čo a ako. A aby si vedel, sme dosť šialená rodina,“ mladučká Lea sa na Ema pousmeje.

Novinky o mne a mojej tvorbe nájdeš na mojej fb stránke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.