Nevyspytateľná mrcha/Unpredictable bitch

Gabrielle Bernátová - Nevyspytateľná mrcha

Underworld Families and clans which have their areas divided. Their members are ready to pull guns and kill at any time when there is one of them threatened. One day Lea’s husband, the boss of mafia, finds himself in prison. She remains alone on the management and retention of family. After his release, somebody kills Lea’s very close person. Revenge is for her the only priority in life. Carefree young woman is day by day becoming the goddness of vengeance determined to destroy everyone who contributed to the destruction of her happiness. No one has idea who did Lea become over the past years, what she sacrificed in order to carry out her plans. From the outside world she is hidden behind the mask of cynical, arrogant woman full of hatred and skepticism. In the moment when the intension is beggining to gain momentum, the path is crossed by girl who changed Lea’s perception of the world and return hope for peaceful life back to her. But first she must achieve her goal. Must destroy enemies.

Unpredictable-bitch - Gabrielle Bernatova
Unpredictable-bitch – Gabrielle Bernatova

Buy to english version: https://www.amazon.com/dp/B07BPC61ST/

Podsvetie. Rodiny a klany, ktoré majú rozdelené územia. Ich členovia sú pripravení kedykoľvek vytiahnuť zbraň a zabíjať, ak je v ohrození niekto z ich blízkych. Jedného dňa sa Lein manžel, mafiánsky boss, ocitá vo väzení. Ona zostáva sama na vedenie podniku a udržanie rodiny. Po jeho prepustení Lee zavraždia veľmi blízku osobu. Pomsta je pre ňu jedinou životnou prioritou. Z bezstarostnej mladej ženy sa zo dňa na deň stáva bohyňa pomsty, ktorá je odhodlaná zničiť každého, kto sa pričinil o zničenie jej šťastia. Nikto ani len netuší, kým sa v skutočnosti Lea za tie roky stala, čo všetko obetovala, aby mohla svoje plány uskutočniť. Pred vonkajším svetom sa skrýva za masku cynickej, arogantnej ženy plnej nenávisti a skepticizmu. Vo chvíli, kedy jej zámer začína naberať na obrátkach, cestu jej skríži dievča, ktoré zmení Leino vnímanie sveta a vráti jej nádej na pokojný život. Lenže najprv musí dosiahnuť svoj cieľ. Musí zničiť nepriateľov.

Gabrielle Bernátová - Nevyspytateľná mrcha
Gabrielle Bernátová – Nevyspytateľná mrcha

Kúpiť si môžete tu:

https://www.martinus.sk/?uItem=192121

 

V českom jazyku nájdete knihu tu: https://www.martinus.sk/?uItem=274809

Úryvok z knihy:

Stojí vo dverách a vyzerá božsky. Vôňa jeho kolínskej jej pripadá ako nejaký opiát, ktorý jej nedovoľuje nič iné, než sa mu hodiť okolo krku. Celou svojou mysľou a všetkým sebazaprením sa snaží odpútať od tých pocitov.
„Aj ma pustíš, alebo tu skysnem do rána?“ utrúsi poznámku, premeriavajúc si jej ešte stále dokonale hriešne telo. Automaticky si predstavuje, čo všetko s ňou urobí, len čo sa dostane dnu. Najradšej by sa jej zmocnil hneď a zaraz, no musí brať ohľady na tenké ľady, ktoré ich držia pokope len tak-tak.
Lea prekrúti oči a znechutene na neho pozrie. Bastard, presne vie, ako ju dostať do varu.
„Jéj, pokazil si to. Tak poď,“ chce sa odtiahnuť, ale motá sa jej hlava.
„Koľko si toho vypila?“ podopiera ju a pomáha jej dostať sa do obývačky.
„Pochybujem, že ťa to trápi. Čo tu chceš?“
Neodpovedá, odchádza do kuchyne. Vyťahuje sódu a snaží sa nájsť niečo schopné na jedenie. Nakoniec mu nezostáva nič iné, ako jej urobiť maslové rožky. Prichádza za ňou a podáva jej pohár.
„Vypi to, nech ťa nebolí hlava a najedz sa. Potom sa môžeme porozprávať. Hlavne sa nerob sprostá, dobre si vedela, že prídem.“
Lea si berie ponúkaný pohár a nechtiac sa dotkne jeho ruky. Cíti sa, ako malá pubertiačka. Naozaj sa jej rozbúšilo srdce? Je to vôbec možné? Čo sa aj čuduje, celé roky snívala o tejto chvíli a ona krava sa spije. Upriamuje na neho majetnícky pohľad, nevedomky si oblizne pery. Čo sa stane, ak sa na neho vrhne? Veď je jeho žena, môže si to dovoliť, podľa toho, ako sa aj on pozerá na ňu, má rovnaké myšlienky. Teraz je to kto z koho.
Nakoniec si berie do ruky rožok a snaží sa uvažovať. Pol hodiny sedia vedľa seba bez slova. On pozoruje každý jej pohyb, vychutnáva si pohľad na manželku, kvôli ktorej mal mučivé sny. Zatiaľ čo ona sa pozerá všade, len nie na neho. Kedy naposledy sa správala tak detinsky? Kde je tá žena, ktorá si stojí za svojím? Je v takom stave, že by mu dokázala podpísať aj druhý sobášny list.
„Už mi je fajn, dík.“ Berie do rúk ovládač a chce zapnúť televízor. Nedovolí jej to. Zvŕta ju k sebe a prepaľuje pohľadom.
„Nepozeraj tak na mňa, dobre? Už ti na to nenaletím,“ bráni sa jeho útoku. Nedokáže sa mu pozerať do očí, stále v nich vidí tú vášeň, ktorá lomcuje aj ňou.
„Ako na teba pozerám, Lea?“
„Zamilovane,“ dostáva zo seba a potláča všetky city, ktoré sa vyplavujú na povrch.
„Nepotrebujem to. Nechcem ťa, podám žiadosť o rozvod. Mala som to urobiť už vtedy. Neviem… nechápem na čo som čakala. Čo si chceš teraz dokázať? Bez teba sa mi darí celkom obstojne.“
Všetko sa to v nej bije. Chce ho nenávidieť, ale zároveň ho nedokáže prestať milovať. Potrebuje ho, ale nechce ho. Ako to má všetko vyriešiť? Keby ju videl on, už nikdy by jej nedovolil rozviesť sa s ním. Do očí sa jej tlačia slzy. Ako to má vyriešiť?
„Chceš sa rozviesť? Nedovolím ti to. Milujem ťa a nikdy som neprestal. Viem, že ty mňa tiež, len si to nechceš priznať. Neviem, čo ťa tak strašne zmenilo, že sa z teba stala jedna chladná a odmeraná žena, ale vidím na tebe, že ešte stále je v tebe aj tá stará Lea. My patríme k sebe.“
Lea sa chce postaviť, ale on ju sťahuje späť a rovno na seba. Chytá ju okolo pása, zviera jej pevne ruky. Nemôže sa hýbať. Cíti, aké má napäté svaly. Už zabudla, akú má silu. A tá jeho vôňa. Nedokáže to…
Zahľadený do jej očí vidí bolesť, ktorá ju sužuje. Zrazu má chuť, roztrieskať všetko naokolo. Prisáva sa jej na pery, nežne ju láska na krku, v jamke kľúčnej kosti a stále do seba prijíma jej vôňu.
„Prestaň, prosím.“
„Prečo mám prestať? Chcem ťa, tu a teraz. Bol som bez teba šesť rokov. Bola to nekonečná doba. A teraz, keď som s tebou, musím ťa mať. Ešte stále si moja žena. Na to nezabúdaj. Sama to chceš tiež, tak sa prestaň brániť.“
Ako mu má odolať, keď hovorí pravdu? Ako sa má brániť voči jeho útokom, keď ich potrebuje? Ale… Vyšmykne si jednu ruku a odstrkáva ho od seba.
„Ale ja nechcem. Už to chápeš? Nechcem s tebou nič mať. Daj mi pokoj! Vieš, ja… ja som aj najprv chcela, pretože… sa mi o tebe sníva každú noc. Ale keď si spomeniem, čo všetko som musela kvôli tebe zniesť. Koľko bolesti a smútku… Ver mi, že sa ťa skutočne snažím nenávidieť a odpútať sa od teba, tak mi to, prosím, nesťažuj!“
Je celá roztrasená. Cíti padajúce hradby, ktoré si tak húževnato vystavala. Nedokáže to. Jednoducho sa mu nedokáže vzoprieť. Potrebuje cítiť jeho telo a silu, ktorou ju dokáže ochrániť, dokonca aj pred ňou samou.
„Ale to znamená, že ma miluješ, čo je na tom zlé? Prestaň ma odmietať. Celé tie roky v base som myslel len na teba. Keď si neprišla prvýkrát, chápal som to, ale po druhom a treťom raze som si myslel, že som ťa navždy stratil. Milujem ťa tak, ako len muž môže milovať ženu a ak toto neprijmeš… Aj tak sa ťa nevzdám. Si to posledné, čo mi zostalo,“ znova sa k nej približuje a priťahuje si ju k sebe. Tentoraz jej nedovolí odtrhnúť sa. Ruky jej drží silnejšie, nemá v úmysle poľaviť v zovretí, z ktorého by sa mohla vytrhnúť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *